Koç Üniversitesi Yaz Araştırma Programı

Son Başvuru Tarihi: 03 Mayıs 2024 

2024 program tarihleri:  Temmuz –  Ağustos*

*Tarihler Projeye göre değişkenlik gösterebilecektir.

Başvurular websitemiz üzerinden online olarak yapılacak olup başvuru sistemimiz 11 Mart 2024 itibariyle  açılacaktır.

2024 Lise Yaz Araştırma Programımızda konaklama ve ulaşım imkanı bulunmamaktadır. 

Sorularınızı vpri@ku.edu.tr mail adresine iletmenizi rica ederiz.

Koç Üniversitesi  Yaz Araştırma Programı lise / lisans ve yüksek lisans öğrencilerine yönelik olmak üzere iki  bölümden oluşmaktadır.

Lisans Programı; araştırma  becerilerini geliştirmek isteyen, yüksek lisans veya doktora yapmayı planlayan, motivasyonu  yüksek, farklı  üniversitelerin lisans  öğrencilerine  yöneliktir. Bu program, lisans öğrencilerine araştırma  tecrübesi kazandırararak, lisansüstü eğitimi veya profesyonel  araştırma kariyeri seçiminde kendilerine yardımcı olur. Projelerin türüne ve uygunluğuna göre programımız lisansüstü öğrencilerine de açıktır.

Lise Programı ise; lise öğrencilerinin üniversite yaşamına dair bir gözlem yapması, okumak istediği lisans programı hakkında bilgi sahibi olması ve akademik bir araştırmanın nasıl ilerlediğini öğrenmesi için idealdir. Bu program,  araştırmaya ağırlık veren  üniversitelerde yükseköğrenim yapmayı planlayan, araştırma  teknikleri ile ilgili becerilerini  geliştirmek  isteyen,  motivasyonu yüksek lise öğrencileri içindir.

Yaz Araştırma Programımız uluslararası öğrenciler de dahil olmak üzere, tüm lise, lisans ve lisansüstü öğrencilerine açıktır.

Detaylar için lütfen aşağıdaki görsellere tıklayınız.