Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) Bilim Diplomasisi Ödülü – Doç. Dr. Sedat Nizamoğlu

Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) Özel Alan Ödülleri kapsamında bu yıl ilk kez verilen Bilim Diplomasisi Ödülü’ne Üniversitemiz Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sedat Nizamoğlu layık görüldü. Ödül, prestijli ulusal/uluslararası ödül sahibi ve büyük ölçekli uluslararası hibeler alıp başarıyla yürüten seçkin bilim insanlarına veriliyor.

Devamını Oku
Horizon 2020’den Koç Üniversitesi’ne “En Başarılı Kurum Ödülü”

Koç Üniversitesi, ödüle, ``Ufuk 2020`` kapsamında hayata geçirdiği 52 proje ile Türkiye'deki üniversiteler arasında en fazla sayıda proje üreten ve toplamda 23,8 milyon avro ile en yüksek fon desteğini alan üniversite olması nedeniyle layık görüldü. Bu ödülle birlikte Prof. Dr. İhsan Solaroğlu, Dr. Öğretim Üyesi Didem Unat ve Doç. Dr. Erdem Yörük'ün öne çıkan araştırmaları en başarılı projeler arasından seçildi.

Devamını Oku
Koç Üniversitesi, YÖK tarafından resmen “Araştırma Üniversitesi” olarak kabul edildi

YÖK tarafından Ankara Bilkent Otel’de gerçekleştirilen “Araştırma Üniversiteleri Toplantısı”nda Koç Üniversitesi, YÖK tarafından resmen ``Araştırma Üniversitesi`` olarak kabul edildi.

Devamını Oku
Koç Üniversitesi, ``Triple Crown`` Unvanına Sahip Oldu

Koç Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve İşletme Enstitüsü, işletme okulları için uzun süredir hizmet veren küresel akreditasyon kuruluşu ve dünya çapında öğrenci, eğitimci ve işletmeleri birbirine bağlayan en büyük işletme eğitim ağı AACSB International’dan akreditasyon aldı.

Devamını Oku